Wstrząsające zeznania kibica Ruchu Chorzów

Łukasz B. ps. „Baluś” był jednym z liderów kibicowskiej grupy „Psycho Fans” związanej z Ruchem Chorzów. Jakiś czas po swoim aresztowaniu zdecydował się pójść na współpracę z organami ścigania. Niektóre z jego zeznań mogą zmrozić krew w żyłach.

 

Podczas procesu Psycho Fans po raz kolejny swoje zeznania składał Łukasz B. ps. „Baluś”. Tym razem opowiedział sądowi o zamordowaniu kibica Górnika Zabrze Dariusza P. oraz napadzie na przywódcę chuliganów GKS-u Katowice Daniela D. ps. „Romek”. Były lider kibiców Ruchu Chorzów bardzo szczegółowo opowiadał o obu tych sprawach.

 

Dariusza P. ekipa Psycho Fans zamordowała w październiku 2016 r. w Rudzie Śląskiej. Wybrali się oni wówczas do tego miasta z planem zamazania grafów Górnika Zabrze. W samochodach jednak poza puszkami z farbą mieli również maczety. Po tym jak trafili na dwie małe grupki kibiców z Roosvelta zauważyli również pojazd kierowany przez Dariusza P. będącego jedną z ważniejszych postaci w Torcidzie. Jak stwierdził „Baluś”: „Jak jest taka sytuacja, że widzi się kogoś z bojówki, to automatycznie się go goni. Pojechaliśmy za nim”.

 

Gdy kibicom Ruchu udało się zatrzymać samochód Dariusza P. to ten zdecydował się na pieszą ucieczką. Za nim pobiegło jednak kilku Psycho Fans w tym Łukasz Z. będący najlepszym sprinterem. Łukasz B. przyznaje, że kibica Górnika zobaczył już leżącego bladego na ziemi. Według jego zeznań chciał Dariusza P. przewrócić na bok, by się nie udusił krwią jednak było za dużo kamer. „Kiedy przejeżdżaliśmy obok leżącego Dariusza P., on wyglądał, jakby zaraz miał umrzeć, ale nikt się tym nie przejął”. Faktycznie członek Torcidy niedługo później zmarł w szpitalu.

 

Według „Balusia” za śmierć kibica Górnika Zabrze odpowiada Kajetan B. ps. „Kajo”. „W samochodzie zaczęła się gadka, że „Kajo” przesadził. Mówiliśmy wcześniej, że nie ma katowania, a on skakał Dariuszowi P. po głowie. Później „Kajo” powiedział, że to była k***a z Torcidy i mu się należało”.

 

Kibicom Ruchu Chorzów naraził się również członek bojówki GKS-u Katowice Daniel D ps. „Romek”. „Podjęliśmy decyzję, że „Romek” ma zostać „zrobiony do spodu”. To znaczy, trzeba było pobić go tak, żeby wylądował na wózku inwalidzkim albo wykrwawił się na śmierć. Wtedy nie ma zarzutu zabójstwa, co najwyżej pobicia ze skutkiem śmiertelnym” – powiedział Łukasz B.

 

Wraz z ekipą „Psycho Fans” w ataku mieli wziąć udział fani Wisły Kraków, którzy mieli doświadczenie w takich akcjach. Wśród nich miał być Daniel U. ps. „Dzidek” oraz Paweł M. ps. „Misiek”.  „Baluś” stwierdził: „Dzidek mówił mi, że lubi sobie kogoś pociąć. Opowiadał, jak w domu przed lustrem ubiera kominiarkę, strój roboczy, czyli taki, w którym wychodzi się na akcje, bierze maczetę i przed lustrem trenuje, jakby kogoś zaatakował”.

 

„Misiek”, „Dzidek”, „Baluś” oraz Marcin L. ps. „Gała” zaczaili się na kibica GKS-u Katowice pod jego domem. Każdy z nich poza tym ostatnim miał maczetę. Jak zeznał „Baluś” „Dzidek” chwalił mu się nawet, że: „mają takiego jednego na Wiśle, który ostrzy im te maczety z obu stron”. Chuligani czekali w samochodzie aż „Romek” wyjdzie na mecz swojej drużyny. Gdy tak się stało i kibic GKS-u  szedł ulicą zapatrzony w telefon to napastnicy go zaatakowali. „Widziałem, jak „Misiek” zadał mu kolejny cios. Ten cały się otworzył, ale krew się nie lała. Później „Misiek” powiedział, że tak go p***dolnął, że mógł być trup na miejscu. „Romek” po tym ciosie jeszcze uciekał. Wpadł do rowu, chwycił się płotu, próbował uciec. Dalej już się tylko czołgał” – zeznał „Baluś”.Następnie dodał: „Uderzyłem go ze trzy razy maczetą w okolice ręki, żeby nie było wstydu. On krzyczał: „Chłopcy, zostawcie mnie, bo mnie zabijecie!”, ale „Dzidek” nadal go obrabiał. Uderzał maczetą oburącz. Jak „Dzidek” obrabiał go maczetą, to mięso aż latało w powietrzu”.

 

Źródło: GOL24

Foto: You Tube/ TV Niebiescy

Komentarze

Zobacz również

Piłkarz występujący w Premier League oraz trener z koronawirusem!

Koronawirus nie oszczędza świata sportu. Tym razem zaatakował Calluma Hudson Odoi z Chelsea Londyn oraz Mikela Artete trenera Arsenalu Londyn.   Koronawirus torpeduje świat sportu...

Prezydent Andrzej Duda z pomocą dla polskich skoczków!

W związku z problemem w powrocie do kraju polskich skoczków prezydent Andrzej Duda postanowił wysłać po nich prezydencki samolot.   Polscy skoczkowie w związku z...

Apel Jakuba Błaszczykowskiego do władz polskiej piłki: „… na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność”.

W związku z brakiem zawieszenia rozgrywek Ekstraklasy przez polskie władze piłkarskie Jakub Błaszczykowski wystosował apel do instytucji decyzyjnych. Były kapitan reprezentacji Polski, a obecnie gracz...

Bezmyślne zachowanie Diego Costy! Aż trudno uwierzyć w to, co robi Hiszpan… (WIDEO)

Po meczu Liverpoolu z Atletico Madryt doszło do wyjątkowo bezmyślnego zachowania Diego Costy w kontekście panującej na świecie sytuacji.   Piłkarz Atletico Madryt Diego Costa...

Pin It on Pinterest