Pseudokibice ukryli to pod ziemią w znanym polskim mieście? Policja przeprowadziła akcję!

Członkowie grup pseudokibiców niejednokrotnie angażują się w przestępczość nie związaną bezpośrednio ze sportem, a tym bardziej ze zdrowym trybem życie. Również na łamach naszego portalu pisaliśmy o rozbijaniu struktur przestępczych opartych na kibolskim środowisku. Tym razem sprawa dotyczy tego co wydarzyło się na terenie dawnej stolicy Polski- Krakowa.

 

Jak informuje portal Cowkrakowie.pl, funkcjonariusze miejscowej policji przeprowadzili działania na terenie krakowskiego osiedla Kurdwanów, przy okazji których odkryto zakopane pod ziemią substancje zakazane polskim prawem. Wiele wskazuje na to, że w sprawę zamieszaną mogą być osoby z tamtejszego środowiska pseudokibiców.

 

Policja przybyła w dniu 5 lutego do lokalu zamieszkiwanego przez 21-letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Mieszkanie to zostało przeszukane i nie udało się funkcjonariuszom w jego wnętrzu odnaleźć zakazanych substancji, a dodatkowo podejrzany zaprzeczał jakoby mógł je posiadać. Policjanci nie dali jednak za wygraną, nie dając wiary słowom 21-latka.

 

Na miejsce prowadzonych działań sprowadzono policyjnego przewodnika z psem tropiącym. Czworonóg złapał trop w okolicach bloku. Jak się okazało na terenie trawnika przy zasadzonych na Kurdwanowie krzewach zakopane były narkotyki.

Pies tropiący najpierw zlokalizował miejsce zakopania foliowego worka, w którym znajdowały się brązowawe kryształki, a następnie wskazał kolejny fragment ziemi znajdujący się nieopodal, gdzie również ukryty został pod ziemią kolejny worek, w którym znajdowały się tabletki o niebieskiej barwie. W tej sytuacji, 21-latek przyznał iż substancje te należą do niego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

 

Zabezpieczone substancje stanowić mają zdaniem portalu Cowkrakowie.pl 590 sztuk tabletek ecstasy i 380 gramów mefedronu.

 

Później zastosowano wobec 21-latka policyjny dozór. Wpłacone zostało również poręczenie majątkowe. W związku z posiadaniem znacznych ilości narkotyków, mieszkańcowi Kurdwanowa grozi nawet do dziesięciu lat za kratkami.

 

Pojawiają się wśród lokalnych mieszkańców głosy, że zatrzymany mężczyzna był dosyć dobrze znany wśród młodych krakowskich pseudokibiców, zwłaszcza w tej części Krakowa. Najprawdopodobniej chodzi o sympatyka Cracovii, który miał być jednym z miejscowych fanów Cracovii, który już od lat zamieszany jest w porachunki między grupami pseudokibiców. Mówi się też, że nie są to jego pierwsze problemy z prawem. Mężczyzna ten miał kiedyś m.in. zaatakować funkcjonariuszy policji pistoletem gazowym, biorąc ich za fanów wrogiej drużyny. On sam jednak miał przed laty być kibicem lokalnego rywala Wisły Kraków, jednak przez ostatnie latach zaangażowany był mocno w działania bojówkarzy utożsamiających się z „Pasami”. Mężczyzna był również kolegą innego sympatyka Cracovii- Miłosza B., który zginął na początku 2018 roku na krakowskim Prokocimiu po ataku dokonanym przez członków wrogiej bojówki.

 

 

 

Źródło: Cowkrakowie.pl

Fot.: Wikimedia Commons

 

 

Komentarze

Zobacz również

Piłkarz występujący w Premier League oraz trener z koronawirusem!

Koronawirus nie oszczędza świata sportu. Tym razem zaatakował Calluma Hudson Odoi z Chelsea Londyn oraz Mikela Artete trenera Arsenalu Londyn.   Koronawirus torpeduje świat sportu...

Prezydent Andrzej Duda z pomocą dla polskich skoczków!

W związku z problemem w powrocie do kraju polskich skoczków prezydent Andrzej Duda postanowił wysłać po nich prezydencki samolot.   Polscy skoczkowie w związku z...

Apel Jakuba Błaszczykowskiego do władz polskiej piłki: „… na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność”.

W związku z brakiem zawieszenia rozgrywek Ekstraklasy przez polskie władze piłkarskie Jakub Błaszczykowski wystosował apel do instytucji decyzyjnych. Były kapitan reprezentacji Polski, a obecnie gracz...

Bezmyślne zachowanie Diego Costy! Aż trudno uwierzyć w to, co robi Hiszpan… (WIDEO)

Po meczu Liverpoolu z Atletico Madryt doszło do wyjątkowo bezmyślnego zachowania Diego Costy w kontekście panującej na świecie sytuacji.   Piłkarz Atletico Madryt Diego Costa...

Pin It on Pinterest